Спрощення зовнішньоекономічної діяльності — одне з ключових питань, яке турбує українських підприємців у контексті співпраці з іноземними партнерами та виходом на світовий ринок. Компаній LNZ Group — лідерів насіннєвого ринку України — знає оптимальне вирішення цього питання.
Зменшити економічні ризики, знизити витрати, пов’язані із митними платежами, та диверсифікувати ризики поставок — ці питання керівництво LNZ Group вирішило завдяки функціонуванню на території компанії ліцензійного митного складу.
«Застосування режиму митного складу прискорює товарообіг зовнішньоекономічних вантажів та створює додаткові зручності для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Вантаж на складі ЛНЗ може зберігатися впродовж 1095 днів (близько 3 років). Коли цей термін спливає, товар потрібно або розмитнити, або повернути назад», — розповідає керуючий митно-ліцензійним складом Віктор Руденко.
На сьогодні площа митного складу компанії LNZ становить понад 900 кв. м. Директор з дистрибуції LNZ Group Андрій Полтавець зауважує, що наявність митного складу на підприємстві надає чимало переваг.
«Чим вигідне розміщення товарів на митному складі? Перш за все, підприємство може розмістити нерозмитнений вантаж на складі, до того ж такий вантаж звільняється від фактичного обкладання митними платежами та звільняється від нетарифного регулювання. Далі можна розмитнювати не всю партію товару, а лише її частини, по мірі потреб чи наявності коштів. Частина нерозмитненого товару буде зберігатися на складі під митним контролем. Тобто, по суті цей режим є своєрідною формою податкового кредиту», — зазначає Андрій Полтавець.
Також він наголошує, що митний склад дозволяє заключати прямі зовнішньоекономічні контракти з іншими компаніями, що диверсифікує ризики поставок порівняно із залученням посередницьких компаній, що займаються митним оформленням.