Є питання? Телефонуй нам: 05443-97-1-52

Представники компанії AgriLab провели комплексну агродіагностику демо-полів, закладених агрономами LNZ Group у рамках нового проекту «Europoligon», який стартував на полях групи компаній LNZ.

Цього року ми вперше співпрацюємо з фахівцями компанії AgriLab. Повний комплекс досліджень робимо у рамках проекту «Europoligon», метою якого є вивчення прибутковості вирощування гібридів, яка в свою чергу складається із багатьох фізичних факторів: від правильно обраного гібриду згідно кліматичної зони до норм підживлення, обробки та застосованих технологій. Наприклад, лише на першому етапі досліджень AgriLab ми отримали чітке уявлення про рівні забезпечення елементів живлення в ґрунті та їх потребу у формуванні врожаю культур, що в подальшому допоможе впливати на врожайність, а відтак дозволить компанії зекономити кошти, – зазначив науковий спеціаліст LNZ Group Анатолій Даценко.

Дослідження здійснюватимуться в три етапи, кожен з яких передбачає застосування найновітнішого обладнання та технологій агрохімічного аналізу.

Перший етап – агродіагностика (входить відбір ґрунтових зразків з GPS прив’язкою). Спеціальні автомобілі, обладнані автоматичними пробовідбірниками, навігацією і комп’ютером з програмним забезпеченням, відбирають за попередньо сформованим маршрутом ґрунтові зразки з GPS-прив’язкою, – розповів засновник та керуючий компанією AgriLab Ярослав Бойко. – Далі ці зразки аналізують в американській лабораторії за 17-ма різними показниками: основні макро- і мікроелементи та фізико-хімічні властивості, які використовуються в нашому алгоритмі для оцінки рівня родючості ґрунту та встановлення ефективної планової урожайності для різних культур, під які розробляється система удобрення.

В агродіагностику, також входить розробка картограм щодо розподілу елементів живлення по полю, що дасть можливість зрозуміти: на скільки строкаті поля, за якими саме елементами та властивостями, на скільки в подальшому буде доцільно впроваджувати елементи точного землеробства і конкретно, які з них мають найбільшу доцільність.

Другий етап дослідження полягає у використанні безпілотних літальних апаратів. За допомогою літака ми спостерігаємо за розвитком рослин, за допомогою аерофотозйомки в результаті формується карта розподілу біомаси по полю (індекс NDVI). Це дає можливість бачити розвиток кожного гібриду протягом вегетації: від рівня формування його маси протягом росту та розвитку до реакції на різні погодні і ґрунтові умови, – розповідає Ярослав Бойко.

Третій етап досліджень, за словами Ярослава Бойка, - це діагностика живлення під час вегетації з використанням мобільної агролабораторії і БПЛА. За допомогою аерофотозйомок полів і отримання карти неоднорідності полів за біомасою з безпілотного літака фахівці AgriLab виділяють зони розвитку рослин по потенціалу та проводять відбір зразків ґрунту. Це дасть можливість чітко розуміти, як змінюється вміст мінерального азоту, сірки тощо в ґрунті, і розробити об’єктивні рекомендації щодо підживлення кукурудзи.