В рамках проекту «Пасіка», цьогоріч започаткованого LNZ Group, на полях компанії встановлено понад чотири тисячі вуликів. Без застосування пасік, наголошують фахівці компанії, якісна гібридизація соняшнику просто неможлива.
Соняшник може вирости великим, яскравим, але без запилення насіння в нього не буде. Для цього безпосередньо на ділянках гібридизації ставляться вулики, - зазначає директор з аграрного виробництва LNZ Grouр Роман Франчук. - Найбільше вуликів у Шполянському кластері, адже саме тут зосереджений основний масив полів соняшнику. На лівобережжі Черкащини – більше двох сотень вуликів, і ще півтисячі – на Сумщині.
Варто додати, що LNZ Group має як власні вулики, так і орендовані у бджолярів. Останні від цього залишаються у виграші. За словами Романа Франчука, власникам пасік компанія сплачує кошти і в жодному разі не претендує на їхній мед:
Отриманий мед пасічники забирають собі. Працюємо з ними за контрактом вже не один рік. Ми ж маємо лише той мед, який викачується із пасік компанії.
Започаткування нового проекту «Пасіка» пов’язане із розширенням посівних площ соняшнику та із підвищенням вимог компаній-партнерів. Раніше розрахунок був від 2 до 4 вуликів на гектар, тепер же на таку саму площу виставляється не менше 4. Тож і наступного року LNZ Group планує значно збільшити кількість власних пасік – за попередніми розрахунками щонайменше до 1,5-2 тисяч.
Водночас Роман Франчук додає, що цьогоріч медозбір не надто вдалий. Перші медоноси не принесли хорошого урожаю, і основну роль у цьому відіграли несприятливі погодні умови. Саме це й завадило LNZ Group втілити в життя амбітні плани й розпочати реалізацію власного меду.
Та це питання лишається перспективним у наступному році, - уточнює Роман Франчук.