Є питання? Телефонуй нам: 05443-97-1-52

З метою ефективного проведення комплексної агродіагностики поля, представники компанії AgriLab вдруге завітали на демо-поля, закладені агрономами компаній LNZ Group у рамках нового проекту «EUROpoligon».

У рамках другого візиту представники AgriLab провели спостереження на демо-полях у Шполянському районі (Черкаська область) та на полях агрофірми «Вікторія» (складова LNZ Group, Сумський кластер).

За допомогою безпілотних літальних апаратів фахівці створили карту дослідного поля та провели моніторинг загального стану посівів.

- Після обробки знімків, які фіксує спектральна камера під час польоту літака, у спеціальній програмі, ми бачимо стан розвитку рослин (вегетації). Даний інструмент дозволяє спостерігати за розвиток кожного гібриду протягом вегетації: від рівня формування його маси протягом росту та розвитку до реакції на різні погодні і ґрунтові умови, технологію вирощування, та інше- розповів Юрій Проценко, керівник відділу безпілотних літальних апаратів компанії AgriLab.

За словами спеціалістів, другий візит на демо-поля потрібний для аналізу впливу ряду факторів, у тому числі і погодних та проведення порівняльної оцінки з попередніми результатами, які вдалося отримати під час перших досліджень.

На жаль, за один обліт БПЛА, складно сформувати динаміку впливу різних факторів технології вирощування. Потрібно вести спостереження протягом усього вегетаційного періоду. Тому що за даних нестабільних погодних умов і різний вплив на гібриди, одні можуть розвиватися краще, інші – гірше, але буквально через декілька тижнів після дощів або проведення запланованих технологічних операцій підживлення - ситуація може повністю змінитись. Тому ми плануємо провести спостереження ще втретє, - зазначив Юрій Проценко.

За словами спеціалістів «AgriLab», якщо вони виявлять проблемні місця на дослідному полі, то візьмуть ґрунтові проби для агрохімічного аналізу, а вже потім продемонструють виробнику свої рекомендації.

- Після проведення спостережень БПЛА, буде сформовано карти розподілу біомаси та стану розвитку рослини. В неоднорідних або проблемних ділянках поля буде відібрано зразки ґрунту і проведено агрохімічний аналіз з метою встановлення проблеми і надання рекомендацій щодо її усунення та покращення технології вирощування в подальшому, - зазначив агроном-дослідник компанії AgriLab Євгеній Гирявенко.

Як повідомив науковий спеціаліст LNZ Group Анатолій Даценко, результатом досліджень є не фізичні показники, це лише проміжний етап дослідів, а прибуток (який буде представлено в грошовому еквіваленті), який залежить від вибору певного гібриду, засобів захисту, технології вирощування тощо. За попередніми результатами завдяки дослідженням та рекомендаціям, які провела компанія AgriLab, оптимізація системи живлення LNZ Group, зможе зекономити близько 30% коштів на добрива.

- Ми вирішили співпрацювати з AgriLab задля економії коштів за рахунок оптимізації системи живлення та для збільшення рівня врожайності в результаті виконання рекомендацій. Дослідження розпочали із відбору зразків грунту. Аналіз зразків показав, які саме добрива і в якому співвідношенні необхідно внести в землю для досягнення встановленого економічно доцільного рівня врожаю. Як виявилось у ході досліджень, кількість сірки та азоту у ґрунті перевищує норму, натомість кількість цинку – замала. Таким чином за рахунок того, що ми вносимо менше добрив за рахунок оптимізації, ми можемо економити кошти, - пояснив Анатолій Даценко.

Також він зазначив, що використання у ході досліджень безпілотних літальних апаратів показало, що більший приріст біомаси виявлений на ділянках, де вносилися мікроелементи, стартові добрива та була проведена обробка насіння, в порівнянні з контролем.

В очікуванні оптимально-ефективного врожаю, який ми запланували - 10 тонн у сухому зерні, - наголосив науковий спеціаліст LNZ Group