Наукова команда журналу «Зерно» вдруге приїхала на Сумщину на поля агрофірми «Вікторія» (LNZ Group). Тут науковці спільно з фахівцями агрофірми провели чергові дослідження гібридів кукурудзи в рамках проекту «EUROpoligon».
На полях регіону науковці вимірювали довжину початків кукурудзи, рахували кількість насінин та рядів у початку, аналізували пошкодження тощо. Загалом дослідили близько 70 гібридів.
Висновки робити ще зарано, але про певні проміжні результати говорити можемо. Наприклад, вже зараз зрозуміло, що, на відміну від Черкащини, гібриди сумського кластеру відстають у розвитку десь на два тижні, адже у них ще відбувається налив зерна, - зазначає науковий редактор журналу «Зерно», доцент кафедри землеробства та гербології національного університету біоресурсів і природокористування НУБіП України Микола Косолап.
Також науковець висловлює припущення, що урожайність гібридів, закладених на Сумщині, може дати показник понад 10 тонн. Але тільки після остаточного збору, уточнює Микола Косолап, можна буде давати не лише технологічну, а й економічну оцінку гібридам.
Точний аналіз результатів нинішньої поїздки ми викладемо в аналітичному матеріалі, після узагальнення проведених дослідів. А наприкінці року презентуємо кращі гібриди, які у подальшому ефективно зможуть застосовувати аграрії на своїх полях, - наголошує науковець.
До речі, фахівці LNZ Group наголошують, що в подальшому, в рамках проекту «EUROpoligon», можна буде дослідити прибутковість не лише гібридів кукурудзи.
Завдяки такому цінному аналізу ми можемо отримати підвищення урожайності при мінімальних затратах. Тому ми й зацікавлені, щоб у наступні роки розширити лінійку досліджуваних культур на «EUROpoligon» - каже заступник директора Сумського агровиробничого кластеру ТОВ «Агрофірма «Вікторія» Іван Калюжний.
Уся інформація по здійснених дослідах буде розміщена у найближчому номері журналу «Зерно» та на сайті проекту europoligon.lnz.com.ua.