Проект EUROpoligon, який цього року вперше розпочала компанії LNZ Group, виходить на фінішну пряму. Днями на дослідницьких полях Шполянщини розпочався збір гібридів кукурудзи. Їх відразу зважують та досліджують в лабораторії.
За словами наукового спеціаліста LNZ Group Анатолія Даценка, під час збору урожаю дослідженню підлягає кожний із сімдесяти гібридів.
На процес збору ми запросили представників всіх компаній, чиї гібриди висівали, аби вони самостійно пересвідчилися у прозорості проекту EUROpoligon. Тож на наших дослідницьких ділянках вже побували представники таких компаній як «Піонер», «Dow Seeds», «Монсанто». Окрім того, збір гібридів відбувається у присутності незалежного аудитора компанії «Baker Tilly Ukraine», яка підведе остаточні підсумки проекту, – зазначає Анатолій Даценко. - Нагадаю, що результати EUROpoligon будуть показані в грошовому еквіваленті, тобто буде показано реальний прибуток від використання того чи іншого гібриду, того чи іншого препарату.
Урожай кожного гібриду фіксується польовими вагами. Далі – відправляється до лабораторії.
Вже в лабораторних умовах гібриди проходять посилене дослідження за кількома основними показниками. Насіння перевіряється на вологість згідно з ДСТУ, чистоту та масу тисячі зернин, наявність битих та колотих зернин. Як розповіла начальник лабораторії LNZ Group Тетяна Єдін, для цих досліджень відбирається 2-3 кілограми зерна кожного гібриду. Також, за її словами, у лабораторних умовах перевіряються й пошкоджені насінини на наявність хвороб.
Прозорість та чесність проекту підтверджують і в незалежній аудиторській компанії «Baker Tilly Ukraine». Саме представників цієї компанії LNZ Group запросила для проведення аудиту проекту EUROpoligon.
Ми перевіряємо всі розрахунки, дивимося, наскільки вони релевантні, та чи недопущені під час підрахунків помилки. Зокрема, аналізуємо дані середньої врожайності, вологість, зерновідходи та засміченість, - зазначає представник компанії «Baker Tilly Ukraine» Олександр Баськов і додає, що наразі дані сумнівів не викликають.
Після завершення збору гібридів на Шполянщині, науковці LNZ Group перемістяться на поля Лівобережжя, а потім - Сумщини, де також висіяна така ж кількість гібридів.
Збір гібридів на Сумщині розпочнемо пізніше через різні кліматичні умови регіонів, - уточнює Анатолій Даценко. - Наприкінці збору всі отримані дані закріпимо актом, адже це чесне дослідження і його результати, сподіваюсь, будуть корисними аграріям України.