Є питання? Телефонуй нам: 05443-97-1-52

На полях LNZ Group триває збір урожаю. Про перебіг компанії розповідає директор з Аграрного виробництва LNZ Grouр Роман Франчук.

Станом на сьогодні на полях всіх трьох кластерів ми вже закрили питання по гібридному соняшнику, який був висіяний на площах понад 1,5 тис. га. Цю культуру зібрали вже повністю, - говорить Роман Франчук.

На завершальних стадіях і збір сої. Її лишилося дозбирати лише на полях Шполянщини.

На Шполянському кластері ми експериментально висівали сою більш пізніх сортів, тож вона тільки нещодавно дозріла, - уточнює Роман Франчук. – До речі, першими цю культуру зібрали на Сумщині.

Загалом, зауважує Роман Франчук, упродовж останніх років LNZ Grouр суттєво збільшує площі сої. Це вигідна культура, говорить фахівець, яка ідеально підходить для сівозміни. Тож цьогоріч посівні площі сої були збільшені майже вдвічі – до 7 тис. га.

Щодо гібридної кукурудзи, то першими із її зборами упоралися аграрії Сумського та Лівобережного (Черкащина) кластерів. Ще 160 гектарів залишилося зібрати на Шполянщині.

Дещо інша ситуація із товарними посівами - соняшник і кукурудзу, ще продовжують збирати. Зокрема, на Сумщині під збір підлягає ще понад дві тисячі гектарів соняшнику, а також вся кукурудза (9 тис. га).

Чималі обсяги робіт лишаються і на полях Шполянського кластера. Як зазначає Роман Франчук, повністю зібрали лише соняшник, кукурудзи ж - лише 22 відсотків.

Схожа ситуація і на полях Лівобережного кластеру. Там соняшник вже також зібраний, а кукурудзи - лише 15 відсотків. Маємо великі посіви, тому рухаємося поступово, - зауважує фахівець. – Загалом по Україні кукурудзу ще мало хто встиг зібрати. До того ж непросто вести роботи зі збору урожаю після проливних дощів.

Саме від погоди залежить і тривалість збору культур - на темпи польових робіт можуть вплинути дощі. Тож поки що фахівці не беруться давати точні прогнози щодо часу завершення всіх робіт.

Варто додати, що увесь зібраний урожай LNZ Grouр обробляє на власних виробничих потужностях. Зокрема, кукурудзу приймає Лебединський насіннєвий завод.

Як розповідає директор заводу Анатолій Ткаченко, для цього на підприємстві завчасно було проведено всі необхідні підготовчі роботи.

- Завод налаштований приймати всі заплановані об'єми кукурудзи згідно з графіком, і працює на повну потужність, - уточнює Анатолій Ткаченко.

Нагадаємо, що нещодавно на заводі було встановлене новітнє обладнання, серед якого, зокрема, фотосепаратор новітньої моделі. Тепер точність калібрування насіння підвищено до 99,9%.