Є питання? Телефонуй нам: 05443-97-1-52

Як збільшити врожаї, при цьому заощаджуючи кошти – знають в групі компаній LNZ. На переконання спеціалістів, такі можливості надасть нова сучасна агрохімічна лабораторія, яку наразі добудовують на потужностях Лебединського насіннєвого заводу та планують запустити в роботу вже влітку.

За словами наукового спеціаліста LNZ Group Анатолія Даценка, сьогодні в Україні досить мало якісних агрохімічних лабораторій, тому такий крок – це ще одна сходинка на шляху до раціонального використання ресурсів та збільшення врожаїв.

Завдяки такій лабораторії ми зможемо проводити аналіз основних елементів в ґрунті (визначати рівень PH, азоту, фосфору, калію та органічної речовини), тестувати якість добрив, які ми закуповуємо, проводити дослідження кормів та води. Це дасть нам змогу точно знати, на якому полі, яку кількість добрив потрібно вносити для отримання запланованого врожаю.

Раніше LNZ Group замовляла подібні послуги в інших агрохімічних компаніях, тепер же зможе в будь-який момент робити всі аналізи на своїй базі та корегувати ситуацію залежно від тих чи інших змін. За словами Романа Франчука, директора з аграрного виробництва компанії, для лабораторії буде закуплено спеціальну техніку: всюдихідний автомобіль, на якому буде розташований грунтовідбірник. Також у планах і придбання приладу для проведення електрокондуктивності ґрунту.

Завдяки цьому ми матимемо змогу завантажувати завдання для відбору зразків ґрунту із заданого поля (по зонах та по сітці). Електрокондуктивність ґрунту дасть змогу визначати типи ґрунтів, оскільки на одному полі їх може бути декілька, визначити глибину залягання плужної підошви, відсоток відносної вологи. Спираючись на типи ґрунтів, ми зможемо давати різні норми добрив під ту чи іншу культуру, яка буде висіватись на полі. Для цього було придбано лійку для локаційного розкидання добрив та сівалки, обладнанні електроприводами, в які також завантажуються завдання на посів. Уже в цьому році будемо сіяти такими сівалками ділянки гібридизації для компанії Monsanto. Так, до поливної зони сівалка буде сіяти кукурудзу з меншою густотою, в поливній зоні норма висіву автоматично переключатиметься на загущену, а після поливної зони знову - на звичайну, - зазначив Роман Франчук.

Загалом, за прогнозами спеціалістів, лабораторія дасть змогу збільшити врожаї компанії від 8% до 40%.