Є питання? Телефонуй нам: 05443-97-1-52

Джерелом альтернативного палива стали відходи товарного соняшнику, перероблені в брикети

Агрофірма «Вікторія», яка входить до складу LNZ Group, відмовилась від використання газу. І вже три роки поспіль для опалення власних приміщень успішно використовує альтернативне паливо.

Про це повідомила прес-служба компанії.

Усі виробничі та адміністративні приміщення фірми опалюються за допомогою піролізних котлів, які працюють на брикетах від відходів товарного соняшника.

«За тепловіддачею такі брикети дорівнюють дубовим дровам, завдяки чому у приміщенні підтримується оптимальна температура протягом усього опалювального сезону», - розповів Сергій Бондаренко, генеральний директор ТОВ агрофірми «Вікторія».

За його словами, виробництво соняшникових брикетів – один з найоптимальніших методів енергозбереження в АПК. А при підрахунку витрат на опалення, якщо порівняти з російським газом, вони дають декілька сотень відсотків економії.

«Агрофірма встановила свою лінію для виробництва таких брикетів. Ми не займаємося комерційним виробництвом, але повністю задовольняємо власні потреби. Це дає нам невелику незалежність від монополії газових господарств, а також економічну ефективність. Якби ми використовували газ чи електроенергію, то навряд чи змогли б опалювати ці приміщення, адже їхні площі немалі, а вартість газу сьогодні дуже висока», - наголосив керівник «Вікторії».

Джерело: Agravery — аграрне інформаційне агентство.