Є питання? Телефонуй нам: 05443-97-1-52

З робочим візитом на поля агрофірми «Вікторія» (складова LNZ Group) завітала наукова команда журналу «Зерно». Зустріч відбулася у рамках проекту «EUROpoligon», який вперше за всю історію існування практики закладання демо-полігонів в Україні цьогоріч започаткувала компанія LNZ Group.

Експериментальні полігони в рамках проекту закладені у чотирьох географічних точках, задля відстеження ефективності окремих елементів у різних погодних умовах та на різних ґрунтах. На Сумщині проект реалізовується на полях агрофірми «Вікторія». - Європолігон – це унікальний проект, який, сподіваюсь, стане новим етапом вивчення економічної доцільності вирощування гібридів кукурудзи, - розповів генеральний директор ТОВ Агрофірма «Вікторія» Сергій Бондаренко. – Зі свого боку, ми докладемо максимум зусиль, аби результати, отримані в нашій кліматичній зоні, стали корисними у рамках проекту та в подальшому були ефективним підґрунтям для успішного вирощування гібридів в Україні. У ході візиту представники журналу «Зерно» дослідили фізичні показники по 68 гібридах кукурудзи різних груп стиглості, висаджених на полях підприємства, та провели морфометричні заміри розвитку рослин на трьох дослідах: оцінка застосування різних протруйників; ефективність обробки кукурудзи біостимуляторами; визначення оптимальної густоти стояння.

- Під час візиту ми ознайомилися із дослідженнями, які закладені по Сумському кластеру, - розповів науковий редактор журналу «Зерно», доцент кафедри землеробства та гербології національного університету біоресурсів і природокористування НУБіП України Микола Косолап. - За результатами візиту можна зробити висновок, що польові досліди закладені методично вірно. Технологія вирощування кукурудзи в польових дослідах забезпечує гарний фіто-санітарний стан посіву на всіх варіантах. Я думаю, що аналіз результатів заміру стану розвитку рослин кукурудзи в кожному досліді дозволить зробити попередні висновки по ефективності факторів, що вивчаються в польових дослідах.

Сподіваємось, ця інформація становитиме інтерес для науковців та виробничників України. Усю інформацію по здійсненим дослідам буде викладено у найближчому номері журналу «Зерно» та сайті проекту europoligon.lnz.com.ua Унікальність Європолігону, де фізичні показники-лише проміжний етап дослідження, у вивченні економічної доцільності вирощування гібридів. Вперше буде досліджено прибутковість, яка залежить від вибору певного гібриду, засобів захисту, технології вирощування…